هزینه هر جلسه آر تی ام اس چقدر است؟ هزینه بروز rtms

هزینه آر تی ام اس (rTMS) چقدر است؟

برای تحریک مغناطیسی فرا جمجمه‌ای مغز، از دستگاه آر تی ام اس استفاده می‌شود. هزینه هر جلسه آر تی ام اس، بر اساس تعرفه‌های هر کلینیک یا مرکز درمانی متفاوت است.

هزینه هر جلسه آر تی ام اس در مرکز زیما درمان (در سال 1402) برابر با ۶۵۰ هزار تومان است. با توجه به کیفیت بالای خدمات در این مرکز، قیمت هر جلسه rTMS بسیار مناسب تعیین شده است. این هزینه، به هر دو لوب مغز مربوط بوده و نیازی به پرداخت هزینه جداگانه برای هر لوب مغز نیست. در صورتی که در مراکز دیگر معمولا این قاعده رعایت نمی‌شود. برای بیمه تکمیلی هم به شما فاکتوری داده می شود که مورد قبول شرکت بیمه است.

رزرو نوبت برای آر تی ام اس 09129478256

برای مقایسه هزينه آر تی ام اس در زیمادرمان با مراکز دیگر و درک چگونگی قیمت گذاری خدمات پزشکی تا انتها این مقاله کوتاه را مطالعه نمایید.

تحریک مغناطیسی مغز (TMS) برای بهبود اختلالات روانی مانند استرس و اضطراب، یک روش با بازده بالا به حساب می‌آید. هزینه هر جلسه دستگاه آر تی ام اس برای انواع بیماری‌های اعصاب و روان ثابت است. با این حال، هر فرد بسته به نوع بیماری و شدت آن به تعداد جلسات متفاوتی نیاز دارد. از این رو، هزینه دوره درمان با rTMS برای هر فرد با دیگری، متفاوت خواهد بود.

تعرفه و هزینه هر جلسه دستگاه آر تی ام اس

هزینه هر جلسه آر تی ام اس، در کلینیک‌های مختلف فرق دارد. در واقع، برای درمان با این نوع دستگاه، هیچ گونه تعرفه دقیقی وجود ندارد. بنابراین ممکن است هزینه rTMS در یک کلینیک درمانی، گران‌تر از مراکز درمانی دیگر باشد.

در زمان نگارش این مقاله (شهریور 1402) هزینه هر جلسه آر تی ام اس، از 650 تا 2 میلیون تومان در مراکز مختلف متغیر است. دقت کنید که هزینه rTMS به هیچ عنوان به نوع بیماری یا اختلال روانی بستگی ندارد. در اصل تعرفه هر جلسه آر تی ام اس در یک مرکز روانپزشکی، کاملا مشخص و ثابت خواهد بود. اما این هزینه ممکن است با کلینیک دیگر متفاوت باشد.

بهتر است قبل از شروع دوره درمانی خود حتما تحقیقات کافی را در این زمینه داشته باشید. غیر از قیمت هر جلسه آر تی ام اس، شما باید کیفیت کار مرکز درمانی، تخصص پزشکان و اپراتور دستگاه، موارد دیگر تأثیرگذار را نیز بررسی کنید. حتما باید رضایت بیماران و نتایجی که از درمان خود دریافت کرده‌اند را جویا شوید.

هزینه هر جلسه آر تی ام اس چگونه محاسبه می‌شود؟

برای محاسبه هزینه هر جلسه آر تی ام اس، باید فاکتورهای متعددی در نظر گرفته شوند. هر یک از خدمات پزشکی، یک کد ۶ رقمی در تعرفه وزارت بهداشت دارند که در محاسبه قیمت خدمات آن، مهم است. برای مثال، اینکه دستگاه مورد استفاده چه خدماتی را ارائه می‌دهد، در هزینه هر جلسه تاثیرگذار خواهد بود. همچنین، رشته پزشکی مربوط به خدمات درمانی و نوع خدمت، باید در محاسبه هزینه هر جلسه درمان با دستگاه در نظر گرفته شوند.

اصلی‌ترین فاکتور در محاسبه هزینه هر جلسه آر تی ام اس و دیگر خدمات درمانی، ضریب K نامیده می‌شود. این ضریب دارای دو مقدار حرفه‌ای و فنی است که توسط هیات دولت به صورت سالیانه مشخص می‌گردد. حداقل ضرایب برای خدمات rtms مقدار K حرفه‌ای 2.5 و مقدار K فنی 4 است. به ازای هر واحد از این ضرایب، به ترتیب مقادیر 39200 تومان و 126300 تومان باید در نظر گرفته شود. به این ترتیب، برای محاسبه هزینه هر جلسه آر تی ام اس، باید به شکل زیر عمل نمود:

2.5*39200+4*126300=603200

این مقدار نشان می‌دهد که هزینه هر جلسه rTMS، می تواند برابر با 603200 تومان برای هر نقطه مغز یا هر طرف سر باشد. البته در مراکز مختلف، بنا بر خدماتی که به بیمار ارائه می‌شود، این هزینه ممکن است کمی تغییر کند.

در برخی مراکز این هزينه بابت هر طرف سر گرفته می شود برای مثال اگر هم سمت چپ و هم سمت راست مغز تحت درمان قرارگیرد هزینه را دو برابر قیمت محاسبه شده در نظر میگیرند. اما در مرکز زیمادرمان با در نظر گرفتن شرایط نامساعد مالی و وضعیت تورم بابت هر جلسه درمان بدون محدودیت نواحی مبلغ 650 هزارتومان در نظر گرفته شده است تا کمکی باشد به بیماران عزیز.

مکانیزم و روش درمانی با دستگاه rTMS چگونه است؟

مکانیسم درمان با دستگاه آر تی ام اس، بر اساس تحریک مغناطیسی مغز انجام می‌گیرد. به این معنا که پالس‌هایی به سلول‌های مغزی ارسال می‌شوند تا آن‌ها را تحریک نمایند. عوارض این روش درمانی نسبت به روش شوک الکتریکی، عملا صفر یا موقتی است. ضمن این که شما به بیهوشی نیاز نداشته و بلافاصله پس از جلسه درمانی (نهایتا 20 دقیقه)، به فعالیت‌های روزمره خود ادامه می‌دهید.

نحوه تنظیم کردن دستگاه rTMS

بسته به اینکه برای چه نوع اختلال روانی به درمان آر تی ام اس نیاز دارید، نحوه قرار گرفتن کویل دستگاه متفاوت خواهد بود. در جلسه اول درمان با تحریک مغناطیسی فرا جمجمه‌ای مغز، اپراتور تمامی تنظیمات لازم و محل قرار گرفتن کویل را مشخص می‌کند. در جلسات بعدی، درمان بیمار با همین تنظیمات، ادامه می‌یابد. به همین دلیل نیز مدت زمان مورد نیاز برای جلسه اول، بیشتر از جلسات بعدی خواهد بود.

نکته دیگر اینکه فرایند تحریک مغناطیسی مغز برای برخی بیماران، باید چندین بار تکرار شود. از این رو تعداد جلساتی که هر بیمار باید تحت درمان قرار گیرد، متفاوت است. معمولا درمان با تحریک مغناطیسی مغز باید 4 تا 6 هفته ادامه یابد.

هزینه هر جلسه آر تی ام اس مقدار ثابتی دارد. بنابراین برای محاسبه هزینه کل جلسات، باید تعداد جلسات را در هزینه یک جلسه ضرب کنید.

هزینه هر جلسه rtms چقدر است

هزینه هر جلسه rTMS در کلینیک زیما درمان

مهم‌ترین مساله در درمان با دستگاه آر تی ام اس، انتخاب یک مرکز تخصصی است. مرکز اعصاب و روان زیما درمان یکی از بهترین کلینیک‌های تخصصی مغز و اعصاب و روانپزشکی در تهران به حساب می‌آید. در این کلینیک، انواع اختلالات از جمله افسردگی، اضطراب، میگرن و سردردهای تنشی به کمک دستگاه آر تی ام اس درمان می‌شوند.

هزینه هر جلسه آر تی ام اس در مرکز زیما درمان (در شهریور 1402) برابر با ۶۵۰ هزار تومان است. با توجه به کیفیت بالای خدمات در این مرکز، قیمت هر جلسه rTMS بسیار مناسب تعیین شده است. این هزینه، به هر دو لوب مغز مربوط بوده و نیازی به پرداخت هزینه جداگانه برای هر لوب مغز نیست. در صورتی که در مراکز دیگر معمولا این قاعده رعایت نمی‌شود.

روند درمان در زیما درمان

برای درمان با روش تحریک مغناطیسی مغز در کلینیک Zimadarman، لازم است ابتدا یک جلسه با متخصص مغز و اعصاب یا روانپزشک این مرکز، ملاقاتی داشته باشید. هزینه ویزیت این متخصص باید به صورت جداگانه پرداخت گردد. در صورتی که مشکلی برای شروع درمان وجود نداشته باشد، می‌توانید جلسات درمانی خود را آغاز نمایید. اطلاعات تماس با کلینیک زیما درمان، در قسمت تماس با ما، درج گردیده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

من با این قوانین موافقم.

دکتر سروش احسان
دکتر سروش احسان

متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

دکتر نوروالهی متخصص پارکینسون
دکتر حمید نورالهی

متخصص بیماری های مغز و اعصاب (نورولوژی)

دکتر یزدان پناهی

مغز و اعصاب و ستون فقرات

دکتر الهام کاملی

متخصص روانپزشک

دکتر محیا علمی

بیماری های مغز و اعصاب (نورولوژی)

مقالات مرتبط