بهترین کلینیک توانبخشی در تهران: مرکز توانبخشی خصوصی کودکان و بزرگسالان

کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی

هر گاه به دلیل یک تروما یا بیماری، فرد توانایی و عملکرد طبیعی خود را از دست بدهد، نیاز به خدمات توانبخشی دارد؛ در بهترین کلینیک توانبخشی در تهران، خدمات مختلفی در این زمینه به این بیماران ارائه می‌گردد. برای مثال، افرادی که با عوارض سکته، التهاب، تومور، جراحی یا یک اختلال پیشرونده مانند آرتریت روبرو هستند، باید به یک کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی مراجعه کنند؛ معمولا در مرکز توانبخشی خصوصی در تهران، انواع خدمات توانبخشی و فیزیوتراپی به بیماران ارائه خواهد شد.

توانبخشی، در همه سنین و برای همه افراد قابل انجام است! هر چند، هدف از بازتوانی برای هر فرد متفاوت است؛ برای مثال، برنامه توانبخشی ریه برای افرادی انجام می‌گیرد، که بیماری مزمن انسدادی ریه (COPD) دارند؛ این گونه افراد، عموما بعد از جراحی یا در اثر آسیب‌های جدی، دچار ضعف شده و به استراحت طولانی مدت نیاز دارند. اما انجام فیزیوتراپی و توانبخشی، به آن‌ها کمک می‌کند تا نیروی خود را مجددا به دست آورند؛ فرایند بازتوانی در بهترین کلینیک توانبخشی در تهران، به مدت چندین هفته و طی چند جلسه تمرین انفرادی، دنبال می‌گردد.

محتوای جدول

کلینیک توانبخشی چیست؟

بهترین کلینیک توانبخشی در تهران، عبارت است از مرکزی که خدمات بازتوانی، فیزیوتراپی و کار درمانی را به افراد ارائه می‌دهد؛ در واقع، هنگامی که شخص یک اختلال بزرگ، عمل جراحی یا آسیب شدید را پشت سر می‌گذارد، باید با کمک درمان‌های مکمل، به روند بهبودی خود سرعت دهد. به همین دلیل، معمولا پزشک متخصص انجام یک دوره توانبخشی را به او توصیه می‌کند.

در بهترین کلینیک توانبخشی در تهران، کارشناس یا متخصص طب فیزیکی، برنامه‌ریزی درمانی بیمار را انجام می‌دهد؛ بیمار بسته به نوع اختلال یا ناهنجاری، به آموزش‌های مختلفی نیاز دارد! برای مثال، ممکن است شخص نیاز به آموزش پیاده‌روی صحیح داشته باشد؛ یا مثلا کار درمانگر، به او کمک می‌کند تا فعالیت‌های روزمره خود را با بیشترین استقلال و بدون تنش انجام دهد. در یک مرکز توانبخشی خصوصی در تهران، مجموعه‌ای از خدمات فیزیوتراپی، کاردرمانی و توانبخشی، در بالاترین کیفیت، به بیماران ارائه می‌گردد.

چه مشکلاتی در یک مرکز توانبخشی برطرف می‌شوند؟

خدماتی که در یک کلینیک توانبخشی به افراد ارائه می‌شوند، زمینه‌های مختلفی دارند؛ در همه کلینیک‌های طب فیزیکی و بازتوانی، درمان‌های حرکتی و فیزیوتراپی به بیمار ارائه می‌گردند. اما در بهترین کلینیک توانبخشی در تهران، خدمات دیگر مانند فیزیوتراپی روانی و کار درمانی نیز ارائه می‌شوند؛ برای مثال شخصی که دچار شکستگی دست می‌شود، ابتدا باید دامنه حرکتی دست او بهبود یابد؛ سپس از طریق کار درمانی، فعالیت‌های تخصصی مانند نواختن پیانو یا تنیس بازی کردن را مجددا آموزش ببیند.

در اصل، پس از انواع اختلالات و بیماری‌ها، بیمار ضعف‌ها و ناتوانی‌هایی را تجربه می‌کند که در بهترین کلینیک توانبخشی در تهران قابل درمان هستند؛ از انواع توانبخشی می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • پس از درمان درد و التهاب
 • بازتوانی پس از آسیب مغزی
 • توانبخشی قلب
 • انجام فیزیوتراپی و بازتوانی پس از شکستگی لگن
 • بازتوانی اختلالات گفتار
 • توانبخشی بعد از آسیب‌های نخاعی
 • توانبخشی پس از قطع عضو
 • درمان یا کاهش عوارض آرتریت
 • درمان ضعف یا فلج عضلات پا
 • درمان آسیب‌های عضلانی ناشی از ورزش و تمرین‌های فیزیکی

ناگفته نماند که برخی از کلینیک‌ها، خدمات درمانی خود را در منزل به بیماران ارائه می‌دهند؛ ممکن است فرد به دلیل انجام عمل جراحی یا عدم توانایی حرکتی، نتواند به کلینیک توانبخشی مراجعه کند. یکی از خدمات بهترین کلینیک توانبخشی در تهران، ارائه خدمات در منزل به بیماران است؛ این موضوع، رضایت بسیاری از بیماران را جلب نموده و استرس‌های آن‌ها را به شدت کاهش می‌دهد.

مهم‌ترین خدمات کلینیک توانبخشی و طب فیزیکی

هنگامی که به بهترین کلینیک توانبخشی در تهران مراجعه می‌کنید، با یک تیم حرفه‌ای و متخصص روبرو می‌شوید؛ در واقع، در بهترین مرکز توانبخشی در تهران، تیمی متشکل از پرستاران، روان‌شناسان، آسیب شناسان گفتار، شنوایی شناسان و مراقبان بهداشتی حضور دارند. همکاری تیمی آن‌ها در درمان بیماران، مزایای زیادی دارد! از جمله این که باعث می‌شود، تا از بروز عوارض دیگر یا بیماری‌های جدیدتر مانند افسردگی و بی‌انگیزگی، جلوگیری به عمل آید. 

در ادامه، خدمات مربوط به یک کلینیک توانبخشی را معرفی می‌کنیم:

خدمات فیزیوتراپی

یکی از مهم‌ترین مولفه‌های توانبخشی انجام فیزیوتراپی است؛ فیزیوتراپی به معنای ورزش و دستکاری بدن در قسمت‌های بازوها، پاها و کمر است. انجام تمرین‌های اصولی، عملکرد ماهیچه‌ها و مفاصل را بهبود می‌بخشد؛ در نتیجه بیمار می‌تواند بهتر بایستد، تعادل خود را حفظ کند، حرکت کند و از پله‌ها بالا و پایین رود. تمرین‌های فیزیوتراپی زیر، در بهترین کلینیک توانبخشی در تهران، به بیمار آموزش داده می‌شوند:

 • تمرین‌های دامنه حرکتی
 • تمرین‌های تقویت‌کننده عضلات
 • تمرین برای حفظ تعادل و هماهنگی
 • تمرین برای راه رفتن
 • روش‌های آماده‌سازی عمومی
 • استفاده از میز شیبدار
خدمات بهترین کلینیک توانبخشی در تهران

انجام هر یک از این تمرین‌ها، برای گروه خاصی از بیماران ضروری هستند! برای مثال، بیماران سکته مغزی یا کسانی که استراحت طولانی مدت در بستر داشته‌اند، باید دامنه حرکتی عضلات خود را بهبود بخشند؛ برای این گونه بیماران، تمرینات هماهنگی و تعادل نیز لازم هستند؛ زیرا معمولا در اثر سکته مغزی یا آسیب مغزی، شخص در راه رفتن و حفظ تعادل به مشکل برمی‌خورد! ناگفته نماند که برای انجام فیزیوتراپی، حتما از ابزار کمکی برای بیمار استفاده می‌شود؛ برای مثال، بیماری که مشکل تعادل دارد، با گرفتن یک میله محکم می‌تواند بر روی پاهای خود بایستد؛ این گونه مراقبت‌ها، از آسیب جدی به بیماران جلوگیری خواهد کرد.

خدمات کار درمانی در بهترین کلینیک توانبخشی در تهران

یکی دیگر از مهم‌ترین خدمات بهترین کلینیک توانبخشی در تهران، خدمات مربوط به کاردرمانی است؛ کار درمانی، یکی دیگر از زیر مجموعه‌های توانبخشی به حساب می‌آید. در این مرحله، توانایی فرد برای انجام فعالیت‌های روزمره، مسائل کاری و اوقات فراغت، افزایش پیدا می‌کند! در اصل، بیمار با کمک یک کار درمانگر می‌آموزد که چگونه از خود مراقبت کند؟ همچنین، شخص کارهایی مانند غذا خوردن، حمام کردن، نظافت، لباس پوشیدن، رفتن به دستشویی یا تخت خواب را آموزش می‌بیند؛ البته به تدریج، فعالیت‌های پیچیده‌تر مانند درست کردن غذا، استفاده از کامپیوتر و تلفن، خرید و رانندگی نیز، در لیست خدمات کاردرمانی بیمار قرار می‌گیرند. 

در حالت کلی، هدف از کاردرمانی برای بیماران مختلف رسیدن به موارد زیر است:

 • توانایی حرکت و احساس به دست آوردن توانایی کافی برای خلق و اجرای یک برنامه
 • افزایش تمایل به انجام فعالیت‌های مختلف و پشتکار برای رسیدن به نتیجه نهایی
 • از بین بردن اختلالاتی که می‌توانند انجام فعالیت‌های مختلف را تحت تاثیر قرار دهند

خدمات درمانی غیر جراحی در مرکز توانبخشی خصوصی

یکی از کاربردی‌ترین خدماتی که در بهترین کلینیک توانبخشی در تهران ارائه می‌شود، درمان برخی اختلالات بدون جراحی است؛ گاهی، لایه ژله‌ای بین مهره‌های کمر و گردن به سمت بیرون منحرف می‌گردد (فتق دیسک گردن یا کمر)! اما شدت فتق دیسک چندان شدید نیست؛ به طوری که شخص می‌تواند با استراحت و انجام برخی تمرینات خاص، وضعیت دیسک کمر یا گردن خود را بهبود بخشد. در چنین مواردی، پزشک متخصص به جای جراحی، استفاده از درمان‌های غیر جراحی و توانبخشی را پیشنهاد می‌دهد؛ همچنین، برای التیام دردهای ناشی از آرتروز، می‌توان از تمرینات فیزیوتراپی و بازتوانی کمک گرفت! برای انجام این درمان‌ها، بیمار باید به مرکز توانبخشی خصوصی در تهران مراجعه کند.

نحوه همکاری فیزیوتراپیست و کاردرمانگر در کلینیک توانبخشی

ممکن است در اثر سکته مغزی، آرتریت، آسیب‌های مغزی، مشکلات نخاعی، دردهای مزمن یا سرطان و جراحی، عملکرد افراد با اختلال مواجه شود؛ در چنین مواردی، تنها تیم متخصص توانبخشی بازتوانی و کاردرمانی حاضر در بهترین کلینیک توانبخشی در تهران، می‌تواند به بهبود بیمار کمک کند.

خدمات فیزیوتراپی و بازتوانی برای کودکان نیز، در کلینیک توانبخشی کودکان تهران ارائه می‌گردند! در واقع، برخی از کودکان، به دلیل بیماری‌های مادرزادی یا فلج اعضا، به توانبخشی نیاز دارند؛ حتی بعد از جراحی‌های سخت، مانند تومور مغزی یا سرطان نیز انجام برنامه بازتوانی و فیزیوتراپی برای بهبود سریع‌تر آن‌ها لازم است؛ مراجعه به یک کلینیک توانبخشی کودکان، می‌تواند کمک‌کننده باشد.

نحوه انجام توانبخشی برای انواع بیماری‌ها و اختلالات

هنگامی که بیمار به بهترین کلینیک توانبخشی در تهران مراجعه می‌کند، باید توسط تیم تخصصی معاینات اولیه انجام گیرد؛ بسته به نوع اختلال ایجاد شده و بیماری فرد، انواع روش‌های فیزیوتراپی و توانبخشی به کار گرفته می‌شوند! در ادامه، نحوه توانبخشی برای انواع بیماری‌ها و اختلالات را توضیح می‌دهیم:

انواع بیماری‌هایی که در کلینیک توانبخشی درمان می‌شوند

درمان درد و التهاب با توانبخشی

افرادی که دچار درد مفاصل و عضلات یا التهاب در این نواحی می‌شوند، به فیزیوتراپی و توانبخشی نیاز دارند؛ این گونه درمان‌ها کمک می‌کند تا حرکت و قرار گرفتن در موقعیت‌های مختلف ساده‌تر شود. از تکنیک‌های زیر، برای بازتوانی درد و التهاب کمک می‌گیرند:

 • گرما درمانی
 • سرما درمانی
 • ماساژ
 • طب سوزنی
 • کشش
 • تحریک الکتریکی

درمان آسیب‌های مغزی با بازتوانی

یکی از مهم‌ترین خدمات بهترین کلینیک توانبخشی در تهران، ارائه خدمات بازتوانی در زمینه سکته مغزی و عوارض آن است؛ اگر بیمار به دلیل ضربه به سر یا سکته، دچار عوارض حرکتی شود، حدود ۶ ماه زمان برای ترمیم نیاز دارد! بازتوانی، یک مسیر میانبر برای کوتاه‌تر کردن دوره نقاهت بیماران مبتلا به سکته یا آسیب‌های مغزی خواهد بود؛ در فرایند بازتوانی بعد از سکته مغزی، قسمت‌های سالم مغز آموزش می‌بینند. این آموزش، برای این است تا عملکرد قسمت‌های از بین رفته مغز را به عهده بگیرند؛ هر چه توانبخشی زودتر شروع شود، عوارضی مانند کوتاه شدن عضلات و انقباضات، ضعیف شدن عضلات و افسردگی بهتر رخ می‌دهد.

بازتوانی برای درمان آسیب‌های نخاعی

گاهی در اثر ضربه، تصادف یا سقوط مشکلاتی برای نخاع به وجود می‌آید؛ گاهی، شدت این ضربه‌ها چنان زیاد است که فرد دچار فلج اندام می‌شود! آسیب شدید به نخاع گردنی، می‌تواند حتی تنفس را دچار اختلال نماید؛ به همین دلیل، توانبخشی برای درمان آسیب‌های نخاعی، بسیار اهمیت دارد. انجام تمرینات اصولی، باعث تقویت دامنه حرکتی بازوها، دست‌ها و پاها می‌شود؛ ممکن است برای راه رفتن یا انجام فعالیت‌هایی مانند رانندگی، به وسیله‌های کمکی نیاز داشته باشید. تشخیص این گونه موارد، به عهده کارشناس یا متخصص حاضر در بهترین کلینیک توانبخشی در تهران خواهد بود.

درمان آرتریت و آرتروز با توانبخشی

در صورتی که فرد به دلیل ابتلا به آرتروز، فعالیت‌های حرکتی محدودی داشته باشد، بازتوانی می‌تواند به او کمک کند؛ انجام توانبخشی در کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی، باعث بهبود حرکت مفاصل و افزایش دامنه حرکتی آن‌ها می‌شود! همچنین متخصص طب فیزیکی، به بیمار کمک می‌کند تا برخی مراقبت‌ها را، جایگزین روش‌های قبل برای انجام فعالیت‌های روزمره کنید. برای مثال، بهتر است به جای بلند کردن اجسام سنگین، آن‌ها را بلغزانید؛ یا اینکه برای ایمنی بیشتر، از میله‌های کمکی در سرویس بهداشتی و حمام استفاده شود؛ حتی گاهی لازم است به کمک یک کاردرمانگر، تغییراتی را در محل کار یا زندگی خود اعمال نمایید! تمامی این نکات در بهترین کلینیک توانبخشی در تهران به شما آموزش داده می‌شوند.

انجام توانبخشی برای بهبود آسیب عصبی

پلی نوروپاتی، یک بحران در اثر یک اختلال عصبی است که ضعف عمومی بدن را در پی دارد؛ اکثر افرادی که در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان به سر می‌برند، دچار این اختلال خواهند شد! پلی نوروپاتی معمولا باعث ضعف دیافراگم، اندام، عضلات صورت و کمر می‌گردد؛ برای درمان این اختلال، عموما بین ۳ هفته تا ۶ ماه زمان نیاز است! اما یک کارشناس فیزیوتراپی و کاردرمانگر، به فرد کمک می‌کند تا زودتر از زمان یاد شده بهبود پیدا کند. البته بهتر است به بهترین کلینیک توانبخشی در تهران مراجعه کنید؛ در این صورت بهترین خدمات درمانی و تخصصی را دریافت خواهید کرد.

برای این افراد، ابتدا باید زخم‌های ایجاد شده و اسپاسم‌های عضلانی در ناحیه بازوها و پاها درمان گردند؛ سپس به کمک ماساژ یا روش‌های اصولی، فشار وارد بر اعصاب کاهش پیدا کند! با گذر از این مراحل، فرد به تدریج می‌تواند به فعالیت‌های عادی خود بازگردد؛ البته ممکن است لازم باشد بیمار در ابتدای کار، از وسایل کمکی مانند عصا استفاده کند.

بهترین کلینیک توانبخشی در تهران

یکی از بهترین مراکزی که برای فیزیوتراپی و بازتوانی می‌توانید به آن مراجعه کنید، مرکز توانبخشی زیمادرمان در غرب تهران است؛ این مرکز تخصصی که کلینیک زیما درمان نامیده می‌شود، کلیه خدمات توانبخشی را به بیماران ارائه می‌دهد.

معرفی بهترین کلینیک توانبخشی در تهران

از مهم‌ترین خدمات کلینیک توانبخشی زیما درمان، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • درمان سکته مغزی
 • توانبخشی سکته مغزی و فلج ناشی از آن
 • درمان دردهای آرتروز
 • درمان دیسک گردن بدون جراحی
 • درمان دیسک کمر بدون جراحی
 • کلینیک درد و دردهای مزمن

تنوع خدمات و استفاده از تکنولوژی های مدرن، مانند دستگاه FMS و دستگاه rTMS در این مرکز، آن را به یکی از بهترین کلینیک های توانبخشی در تهران تبدیل کرده است؛ البته کلینیک زیما درمان، یک مرکز توانبخشی خصوصی در تهران است. تیم متخصص حاضر در این کلینیک، در همکاری با یکدیگر، درمان بیماران را می دهند؛ همکاری متخصص طب فیزیکی با متخصصان کلینیک اعصاب و روان و همچنین مغز و اعصاب حاضر در این کلینیک، درمان بیماران را هدفمندتر می‌کند؛ به طوری که بیمار ضمن پشت سر گذاشتن فرایند درمانی، از ابتلا به عوارض جسمی و روانی احتمالی در امان می‌ماند.

ویژگی‌های بهترین کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی

درمان در بهترین کلینیک توانبخشی در تهران یعنی کلینیک زیما درمان، ویژگی‌های منحصر به فردی دارد؛ هزینه توانبخشی در مرکز توانبخشی خصوصی زیما درمان، نسبت به بسیاری از مراکز خصوصی دیگر، کمتر است! البته این به معنای ضعف خدمات نیست؛ بلکه خدمات توانبخشی در این مرکز، از بالاترین کیفیت برخوردار هستند. این خدمات، زیر نظر بهترین متخصصان مغز و اعصاب در تهران و کارشناسان توانبخشی انجام می‌گیرد؛ چنانچه قصد مراجعه به مرکز توانبخشی زیما درمان را دارید، لازم است قبل از حضور در محل، نوبت دریافت کنید. اطلاعات تماس با کلینیک در قسمت تماس با ما درج شده‌اند.

مراجعه به یک کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی، یکی از گام‌های اصلی در درمان عوارض انواع بیماری‌ها است؛ در واقع، با مراجعه به بهترین کلینیک توانبخشی در تهران، می‌توان بخش زیادی از عوارض حرکتی، عملکردی و ذهنی را بهبود بخشید! این گونه عوارض، پس از انواع بیماری‌ها از جمله تروماها، ظاهر می‌شوند؛ با مراجعه به یک مرکز توانبخشی خصوصی در تهران مانند زیما درمان، می‌توانید بهترین خدمات فیزیوتراپی و کاردرمانی را دریافت نمایید.

برای مشاوره رایگان توسط مشاورین ما فرم زیر را پر کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

من با این قوانین موافقم.