بهترین مرکز rtms در تهران؛ مرکز فوق تخصصی آر تی ام اس کجاست؟

بهترین مرکز rtms آر تی ام اس در تهران

بهترین مرکز rTMS در تهران کجاست؟ این سوالی است که بسیاری از کاربران به دنبال پاسخ آن هستند. از این رو، بر آن شدیم تا در این مقاله به معرفی بهترین مرکز rTMS در تهران بپردازیم. آگاهی درباره نحوه ارائه خدمات درمانی و کیفیت عملکرد تیم درمانی، کمک می‌کند تا بهترین مرکز آر تی ام اس تهران را انتخاب نمایید.

درمان اختلالات اعصاب و روان با روش تحریک مغناطیسی مغز، یک روش درمانی جدید به حساب می‌آید. این روش، در مراکز تخصصی rTMS و با دستگاهی با همین نام، انجام می‌گیرد. بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا، برای درمان بیماری‌های اعصاب و روان مانند افسردگی و استرس و اضطراب، از این روش بهره می‌برند. اما تحریک مغزی و دستگاه rTMS، در کشور ما چندان شناخته شده نیست. این مساله باعث شده تا تعداد محدودی از کلینیک‌های تخصصی اعصاب و روان، از این روش درمانی استفاده کنند.

بهترین مرکز rTMS در تهران کجاست؟

در کشور ما، آگاهی افراد درباره روش درمانی rTMS یا تحریک مغناطیسی مغز چندان زیاد نیست. از این رو، تعداد محدودی مرکز rTMS در تهران و شهرستان‌ها به استفاده از این روش می‌پردازند. مراکز تخصصی rTMS در نواحی مختلفی از تهران فعال هستند. برای مثال، مرکز تخصصی و دانش بنیان زیمادرمان در سعادت آباد، یکی از مراکز معتبر rTMS  به حساب می‌آید. معمولا کیفیت خدمات و هزینه‌های آن در انتخاب بهترین مرکز آر تی ام اس تهران، اهمیت دارند.

معرفی کلینیک زیما درمان

در بین کلینیک‌ها و چند مرکز فوق تخصصی آر تی ام اس rTMS تهران، کلینیک زیما درمان یکی از بهترین مراکز تخصصی rTMS به حساب می‌آید. در این کلینیک، یک تیم مجرب از متخصصان اعصاب و روان و پزشکان متخصص مغز و اعصاب حضور دارند. درمان افسردگی، استرس و اضطراب و همچنین، اختلال وسواس فکری و عملی، زیر نظر این متخصصان انجام می‌گیرد. حضور پزشکان در کنار درمانگران، یکی از دلایل انتخاب کلینیک زیما درمان به عنوان بهترین مرکز rTMS در تهران است.

این مرکز یک مرکز دانش بنیان بوده و در زمینه گسترش فعالیت های آر تی ام اس و اف ام اس و درمان های نوین دستاوردهای بسیاری داشته است.

نحوه درمان در مرکز rTMS زیما درمان چگونه است؟

در کلینیک زیما درمان به عنوان بهترین مرکز rTMS در تهران، فرایند درمانی به تایید پزشک متخصص نیاز دارد. پس از تایید وضعیت بیمار در طی معاینات بالینی، برنامه‌ریزی برای درمان بیمار انجام می‌گیرد. جلسه اول درمان در هر مرکز rTMS در تهران، نسبتا کوتاه خواهد بود. این جلسه معمولا به حدود 10 دقیقه زمان نیاز دارد.

استفاده از دستگاه rtms برای تحریک مغناطیسی مغز

در طول جلسه اول، اپراتور دستگاه یا درمانگر باید محل مناسب کویل دستگاه بر روی سر بیمار را تنظیم نماید و فرکانس تاثیرپذیری فرد را مشخص نماید از جلسه دوم به بعد، بر اساس تنظیمات انجام شده در جلسه اول، درمان ادامه پیدا می‌کند.

محل قرار گرفتن کویل دستگاه و سنسورها مهم است. زیرا پالس‌های مغناطیسی باید در قسمت‌های مشخصی از مغز اعمال گردند. محل اعمال امواج الکترومغناطیسی و پالس‌های درمانی، به نوع اختلال روانپزشکی بستگی دارد. زیرا برای هر نوع اختلال اعصاب و روان، ناحیه خاصی از نورون‌های مغزی باید تحریک گردند.

در بهترین مرکز rTMS تهران چه بیماری‌هایی درمان می‌شود؟

دستگاه آر تی ام اس برای درمان انواع اختلالات اعصاب و روان به کار می‌رود. درمان برخی بیماری‌ها با این دستگاه کاملا قطعی است و تاییدیه از سازمان غذا و دارو آمریکا را دارد؛ در حالی که درمان برخی دیگر از بیماری‌ها، در حال تحقیق و بررسی است. همچنین، گاهی تحریک فراجمجمه‌ای مغز به عنوان یک درمان مستقل به کار می‌رود. اما در برخی افراد، TMS باید در کنار دارودرمانی و مشاوره انجام گیرد.

دستگاه rtms در کلینیک زیما درمان

یکی از انواع اختلالاتی که در کلینیک زیما درمان، به عنوان بهترین مرکز rTMS در تهران، درمان می‌شود، افسردگی است. بسیاری از افراد ادعا دارند که درمان افسردگی با rTMS برای آن‌ها موثر بوده است؛ بدون آن که عارضه جدی برای آن‌ها در بر داشته باشد. همچنین افرادی که به اختلال میگرن و سردردهای تنشی دچار هستند، می‌توانند از این دستگاه استفاده نمایند.

لیست بیماری های قابل درمان با آر تی ام اس در زیمادرمان

افسردگی اضطراب و استرس
پارکینسون میگرن
پرخوری عصبی وسواس
تیک عصبی دوقطبی
اختلال خواب حملات پنیک

هزینه درمان با rTMS؛ هزینه هر جلسه آر تی ام اس چقدر است؟

هزینه درمانی در مرکز rTMS در تهران، به صورت جلسه‌ای محاسبه می‌شود. در کلینیک تخصصی زیما درمان به عنوان بهترین مرکز rTMS در تهران، هزینه درمان با rTMS به ازای هر جلسه، ۶۵۰ هزار تومان است. این قیمت در زمان نگارش این مقاله (شهریور ۱۴۰۲)، کمترین مقدار را نسبت به بسیاری از کلینیک‌های تخصصی دیگر دارد عبت این قیمت مناسب حمایت های دولتی و دانش بنیان از این مرکز است.

هزینه درمان با rtms

تعداد جلسات درمانی با آر تی ام اس چقدر است؟

نوع و شدت اختلال اعصاب و روان، بر تعداد جلسات درمان با rTMS تاثیرگذار است. اینکه هر فرد برای درمان، به چه تعداد جلسه درمانی نیاز دارد، بر اساس نظر متخصص تعیین می‌شود و در هر بیماری و هر بیمار متفاوت است برای مثال افسردگی حدود 15 جلسه و سکته مغزی حدود 30 جلسه ممکن است نیاز داشته باشد.

معمولا روند درمان در بهترین مرکز rTMS در تهران، حدود ۴ تا ۶ هفته زمان نیاز دارد روند جلسات در صورت تشخیص پزشک حتی می تواند دو جلسه در یک روز باشد. تعداد جلسات تحریک مغزی در هر هفته، باید بر اساس نظر پزشک تعیین گردد.

فواید و عوارض دستگاه آر تی ام اس چیست؟

درمان با دستگاه rTMS، یک روش غیر دارویی برای بیماری‌های روانپزشکی محسوب می‌شود. این روش درمانی بدون نیاز به جراحی یا کاشت الکترود انجام می‌گیرد. همچنین، بر خلاف تحریک‌های الکتریکی در روش الکتروشوک، نیازی به بیهوشی نداشته و عوارض جدی مانند اختلال حافظه در بر ندارد.

عوارض دستگاه rTMS

بسیاری از افراد پس از هر جلسه تحریک مغناطیسی مغز، بدون نگرانی به فعالیت‌های روزمره خود ادامه می‌دهند. با این حال، برخی از افراد پس از اتمام جلسه درمان، حتی در بهترین مرکز rTMS در تهران، دچار سردرد می‌شوند. احساس درد و گزگز در پوست سر نیز امری طبیعی است. ناگفته نماند که اگر در محافظت از گوش‌ها حین تحریک مغناطیسی، سهل انگاری شود، ممکن است مشکلات شنوایی به وجود آید. البته اگر قرار است به مرکز تخصصی rTMS در شمال غربی تهران (زیما درمان) مراجعه کنید، نیازی به نگرانی در این باره نیست.

کویل دستگاه rtms از نمای بالا

در هر حال، اگر پس از اتمام جلسه درمانی، احساس سردرد یا ناراحتی دارید، بهتر است فعالیت‌هایی مانند رانندگی را به بعد موکول کنید.

آیا درمان با آر تی ام اس بی‌خطر است؟

دستگاه آر تی ام اس بر اساس تایید FDA، برای درمان بیماری‌های اعصاب و روان به کار می‌رود. این دستگاه تاییدیه‌های لازم را دارد. بنابراین، استفاده از آن خطری برای بیمار در پی ندارد. البته با این شرط که مراقبت‌های لازم در حین درمان انجام گیرد. تیم تخصصی حاضر در کلینیک زیما درمان، از همه نظر مراقب سلامتی شما هستند.

آیا بیمه هزینه جلسات درمانی آر تی ام اس (rTMS) را پوشش می‌دهد؟

درباره نحوه پوشش دهی بیمه برای درمان با rTMS، باید با بیمه گذار خود صحبت نمایید. همه بیمه ها، هزینه جلسات rTMS را پوشش می‌دهند. حتی اگر بیمار به درمان مجدد نیاز داشته باشد، اما میزان مبلغ آن بستگی به نوع قرارداد شما با شرکت بیمه دارد در برخی موارد کل هزینه و در برخی موارد بیمه قسمت‌هایی از هزینه درمان در مرکز rTMS در تهران را پرداخت می‌کند. برای اطلاعات بیشتر در این باره، لازم است با کارشناس شرکت بیمه در تماس باشید.

راه های ارتباطی کلینیک

فیس بوک زیمادرمان: zima.darman.clinic

اینستاگرام زیمادرمان:zima.darman.clinic

تلگرام زیمادرمان: clinic_shenakht

تلفن تماس مستقیم: 09129478256

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

من با این قوانین موافقم.

دکتر سروش احسان
دکتر سروش احسان

متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات

دکتر نوروالهی متخصص پارکینسون
دکتر حمید نورالهی

متخصص بیماری های مغز و اعصاب (نورولوژی)

دکتر یزدان پناهی

مغز و اعصاب و ستون فقرات

دکتر الهام کاملی

متخصص روانپزشک

دکتر محیا علمی

بیماری های مغز و اعصاب (نورولوژی)

مقالات مرتبط